logo
0
0 €

Julbo — Synonymum inovácií a odborných znalostí vo svete okuliarov

 

Julbo patrí medzi popredných výrobcov okuliarov na svete. Francúzska spoločnosť založená v roku 1888 je synonymom inovácií a odborných znalostí v oblasti ochrany očí.

Julbo

História značky Julbo

 

Spoločnosť Julbo založil Jules Baud v dedinke Morez na predhorí francúzskych Álp. Už v roku 1888 vyrobil svoje prvé slnečné okuliare pre hľadačov krištáľov v Chamonix. „Cristalliers“ začali písať príbeh špeciálnych slnečných okuliarov.

Ďalší dôležitý míľnik prišiel o šesťdesiat rokov neskôr. Svetlo sveta uzreli prvé ľadovcové okuliare. Boli revolúciou na trhu najmä pre vyznávačov horolezectva. Okuliare „Vermont“ priniesli zodpovedajúcu ochranu zraku na vrcholoch hôr a snežných pláňach. Nezávislá rodinná firma neustále rastie a to aj vďaka novým produktovým radom. Naďalej však čerpá inšpiráciu zo svojho dedičstva a prináša okuliare známe svojím outdoorovým duchom.

Inovácie a odborný prístup

 

Julbo je synonymom inovácií a odborných znalostí vo svete okuliarov. Spoločnosť nasleduje odkaz jej zakladateľa. Aj dnes sa drží prvotnej myšlienky, ktorá firmu ženie vpred. Ide o inovácie a odborný prístup. Technologické prednosti oceňujú tiež poprední bežci, biatlonisti a športoví lezci. Julbo sa vďaka pokročilej technológii dlhé roky špecializuje na fotochromatické šošovky. Mottom spoločnosti je posúvať každý deň hranice tak, aby ste zažili tie najlepšie emócie. Vývoj sa nikdy nezastavil. Stále prichádzajú nové rady a produkty, ktoré umožňuje každému vidieť svet ešte lepšie.

Ide o šport a ochranu vášho zraku

 

Slnečné okuliare a šošovky sú dôležitým segmentom v portfóliu legendárnej značky. Cieľom je splnenie dvoch základných požiadaviek. Aby boli prispôsobené požiadavkám každého športu a vždy chránili vaše oči pred UV žiarením.

Zberateľský kúsok, ale aj ochrana očí pre deti

 

Ľadovcové okuliare „Vermont“ vznikli v dobe veľkého rozmachu horolezectva. Vďaka tomu, že si ich okrem extrémnych lezcov obľúbili i rockové hviezdy, stal sa z nich kult a zberateľský kúsok. Julbo sa etablovalo ako referenčná značka pre ochranu pred slnkom v extrémnych prostrediach. V tomto prípade tu bola logická cesta k predstaveniu radu „Baby“ pre vynikajúcu ochranu citlivých detských očí.

Julbo nie sú len špičkové okuliare

 

Julbo využíva svoju technologickú silu nielen pre potreby elitných športovcov. Na svoje si prídu aj aktívni amatéri a to nielen medzi slnečnými okuliarmi. Francúzska spoločnosť produkuje aj okuliare a prilby na lyžovanie a snowboarding, dioptrické okuliare a cyklistické prilby.

Chcete vedieť
viac o značke Julbo?

Navštívte oficiálnu stránku a získajte ďalšie informácie.

Julbo

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Už nikdy nezmeškajte novinky zo sveta Origos.