logo
0
0 €

Ultraľahké bicykle Academy

 

Ak hľadáte ultraľahké, ergonomické no pritom štýlové a bezpečné bicykle pre Vaše ratolesti, rada Academy je pre nich ako stvorená. Vyberte si z obľúbených modelov, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na detské potreby a odstránenie zlozvykov pri bicyklovaní.

Bicykle Academy

Výnimočnosť v pohybe 

 

Ľahké detské bicykle značky Academy spadajú pod nemecký koncern Cool Mobility, ktorý už viac ako 15 rokov vyrába jedny  z najkvalitnejších a najľahších bicyklov . Ide o vysoko kvalitnú nemeckú značku, ktorá ponúka nielen odrážadlá, detské a juniorské bicykle, ale aj bicykle pre dospelých.   

Dôraz kladú predovšetkým na to, aby každý z ich modelov spĺňal požiadavky detí aj rodičov – bezpečnosť, výkon, kvalitu, moderný dizajn a udržateľnosť. Cool Mobility svojimi skúsenosťami a do detailov prepracovanými bicyklami vyvinul štandard, ktorý ďaleko presahuje zákonné požiadavky. Tieto bicykle s prehľadom prežijú aj niekoľko generácií.

Dôraz kladený na ergonómiu 

 

Bicykle ACADEMY boli vyvinuté v spolupráci s Nemeckým inštitútom pre ortopédiu, osteopatiu a športovú medicínu. Pod vedením Dr. Andreasa Elsnera sa podarilo vytvoriť ultraľahké bicykle, ktoré spĺňajú najnovšie ergonomické požiadavky. Pohodlnosť a ergonómia je zabezpečená vďaka hlbokým a úzkym konzolám, ktoré umožňujú vedenie a pohyb nôh ergonomicky správne. Vzpriamený posed na bicykli a optimálne nastavená poloha sedenia je pre deti zdravá a pri dlhších trasách zabezpečuje maximálne pohodlie. Tvarovanie rámu je prispôsobené pre deti tak, aby sa im jednoduchšie nasadalo na bicykel.
 

Pre detské bicykle ACADEMY je  štandardom extra nízka váha bicyklov , hlavne vďaka hliníkového rámu a ďalších komponentov. Nízka hmotnosť bicykla je pre malých jazdcov kľučová. Má vplyv na jednoduchosť bicyklovania, stabilitu, ale aj na celkové nadšenie z jazdy. Váha bicyklov je pri všetkých modeloch o 40% nižšia, ako je štandardná váha detí , pre ktoré je daný model určený. Ľahký detský bicykel ocenia nielen deti, ale aj rodičia. Napríklad pri jeho nosení, ale aj pri menších prevýšeniach, ktoré deti hravo zvládnu aj bez pomoci s roztláčaním

Dôležitý Q-factor

 

Prirodzenosť a ergonómia pohybu je ovplyvňovaná aj Q-faktorom, na ktorý výrobca kladie veľký dôraz –  krátke kľuky  na bicykli umožňujú deťom kedykoľvek vystrieť nohy na zem a  zostať stabilne stáť.  Pri deťoch je tento parameter veľmi dôležitý. Detské bicykle by mali bať malý Q-faktor, ktorý je pre ne oveľa vhodnejší a prirodzenejší.

Šliapanie do pedálov je v správnej polohe a  záber je tak výkonnejší . Efektivita šliapania prispieva k väčšiemu zážitku detí z jazdy na bicykli, ale aj k správnemu držaniu tela. Bicykel ACADEMY ponúka jeden z najmenších Q-faktorov a sú  optimálne navrhnuté  práve pre deti v danej vekovej kategórii. Vďaka týmto detailne prepracovaným prvkom majú deti počas jazdy  ergonomicky správne kolená .

 

 

Vyberte si z obľúbených modelov

 

Jednotlivé rady sa líšia len veľkosťami kolies. Všetky ostatné parametre (ultraľahký hliníkový rám, odolné kolesá s plášťami, prispôsobený Q-faktor, bezpečnostné prvky) ostávajú nezmenené.

Farebný koncept je prispôsobený  pre dievčatá aj pre chlapcov . Nájdete  dievčenské bicykle  v jemnej červenej farbe, aj  chlapčenské modré farby.  Tieto   farby dopĺňa  univerzálna olivovo-zelená , ktorú využijú aj ďalší súrodenci bez ohľadu na to, či budete potrebovať bicykel pre dievča alebo pre chlapca.

 

 

 

 

 

 • Q - Factor

  Q - Factor

  Šliapanie do pedálov je vďaka Q-factoru v správnej polohe a záber je výkonnejší. Zodpovedá šírke kroku jazdca a prispieva ku správnemu držianiu tela.
 • Sedadlo

  Sedadlo

  Rovné sedadlo zaručuje ideálnu oporu a zabraňuje skĺzaniu sedacích kostí. Poťah sedadla je optimálny pre deti od 4 rokov.
 • Pneumatiky

  Pneumatiky

  Kolesá SUPERLIGHT a kvalitné plášte VEE TIRE Rail výborne dopĺňajú tento bicykel a zabezpečujú maximálne pohodlie počas jazdy.

 

 

Prečo práve Academy?

 • Ľahkosť

  Ľahkosť

  Bicykle z rady ACADEMY vynikajú najmä svojou ľahkosťou. Hmotnosť samotného bicykla je o 40% ľahšia, ako bežná telesná hmotnosť určitého dieťaťa.
 • Premyslené funkcie

  Premyslené funkcie

  Modely bicyklov sú vybavené komponentmi, ktoré sú prispôsobené na každodenné používanie v meste. Jazda je tak nanajvýš bezpečná a pohodlná.
 • Optimálne nastavenie pre deti

  Optimálne nastavenie pre deti

  Ľahká váha bicykla a dokonale vybavená ergonómia sú prispôsobené potrebám všetkých detí, čím narastá väčšia motivácia a chuť v jazdenia.
 • Ergonómia

  Ergonómia

  Kľuky umožňujú deťom kedykoľvek vystrieť nohy na zem a zostať stabilne stáť. Taktiež majú ergonomicky správne kolená a jazda je tak stabilnejšia.
 • Originalita a dizajn

  Originalita a dizajn

  Bicykle s veľkosťou kolies viac ako 20" sú vybavené prevodmi Shimano. 8-stupňový pohon je nenáročný na údržbu a jazdcom ponúka optimálny prevod.
 • Kvalita

  Kvalita

  Hliníkové Rámy a vidlice ACADEMY sú až 3-násobne zosilnené avšak ich váha je stále ľahká ako pierko.

 

 

 

Recenzie bicyklov Academy

 

 

"Syn dostal bicykel Academy Grande Belt 3 k svojím 4. narodeninám. Aj napriek tomu, že je to jeho prvý bicykel a je určený od 4r. nebol problém a po pár razoch sa mu darilo odbicyklovať čoraz väčšie úseky. Aj vďaka jeho kvalitnému pevnému prevedeniu syn nabral istotu a odvahu a neskôr to už išlo samo. Musím povedať, že vďaka odľahčenej váhe modelu Akademy Grande Belt 3 to bola správna voľba aj pre začiatočníka a neľutujeme, že sme zvolili tento model. Rád by som vyzdvihol aj jeho farebné prevedenie, je naozaj krásny a naživo je žltá farba veľmi pekná aj dobre viditeľná."

  - Adam B.

 

 

"Syn sa vo veku 2,5 roka začal zaujímať o bicykel. Na začiatok sme mu zadovážili lacnú klasiku bez pomocných koliesok. Naše dieťa miluje výzvy a boli sme zvedaví, ako mu to pôjde. Asi na treťom tréningu to zvládal sám. Až na rozbeh, ten mu robil problém, pretože nedočiahol poriadne nohami na zem, stál len na špičkách. V správnom čase prišlo testovanie tohto skvelého odľahčeného bicykla. Má síce väčšie kolesá ale nižšie sedadlo. Pecka. Dieťa vysadlo a jazdilo. Na druhý deň už aj sám s rozbehom. Určite odporúčam všetkým rodičom, ktorí váhajú nad touto verziou. Pre dieťa je každý gram bicykla podstatný ( a pre rodičov tiež, keď ho musia niesť domov, lebo drobca už bolia nožičky :D )"

  - Minolu65

 

Ostatné recenzie nájdete tu

Ľahký, pekný a ergonomický bicykel za dobrú cenu

Chcete vedieť o značke Academy viac?

Navštívte oficiálnu stránku a získajte ďalšie športové informácie.

Academy

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Už nikdy nezmeškajte novinky zo sveta Origos.